widze szalenstwo.

Temat: Paraliż na torach
Dzisiaj jechałem wyjątkowo REGIO z Łodzi Kaliskiej do Torunia głównego odj. z Aleksa 12.14 i to co usłyszałem z megafonu zdziwiło mnie bardzo. Punktualnie przyjeżdżający pociąg zapowiedziano jako opóźniony.

Pociąg 15020 Łódź - Toruń w dniach 01.03 - 09.03 kursuje wg zmienionego rozkładu jazdy. Odjazd z Aleksandrowa o 12:05. Więc skoro przyjechał 12:14 to faktycznie był opóźniony 9 minut.
Źródło: komunikacja-torun.pl/forum/viewtopic.php?t=746



Temat: III konferencja bronioznawcza w Łodzi 16-17.04.2010
Z racji, że w Łodzi planują jakieś spotkanie w czwartek o 18.00, to dobrze byłoby tam dojechać koło 16.00 żeby mieć czas na zakwaterowanie się. Sprawdziłam rozkład jazdy i nie mamy za wiele możliwości:

1. PKP Poznań Główny 10.50- Łódź Kaliska 15.50, z przesiadką w Ostrowie Wlkp, do Ostrowa osobowy, z Ostrowa do Łodzi TLK. To moim zdaniem najlepsza opcja.
2. Jest jeszcze jedna opcja z pkp, gdzie wyjeżdża z Poznania o 12.28 i jest w Łodzi o 16.42, z przesiadką w Kutnie. Nie polecam tej opcji, ponieważ fragment trasy jedzie się Ekspress InterCity i przez to cały bilet na 2 klasę kosztuje 98 zł.
3. PKS Poznań D.A. 10.00- Łódź D.A. 14.25
4. PKS Poznań D.A. 13.00- Łódź D.A. 17.25

Pozdrawiam
Źródło: zhw.amu.edu.pl/forum/viewtopic.php?t=527


Temat: PKP do Warszawy.
Więc szczegóły wyglądają następująco:

Przyjazd prawdopodobnie odbyłby się w sobotę rano, żeby zdążyć na ShishaDay [łoooo losie, o której wokle się to zaczyna?], huralnie przytoczylibyśmy się z dworca do Pihonta.

Po ShishaDay można wybrać się do Szamsiji [tak, ta sławna Szamsija z recenzji HookahWarsaw], jeśli będzie dużo osób chętnych zarezerwujemy stoliki i zorganizujemy afterparty. Oczywiście Warszawiaków chętnych na nie również gorąco zapraszamy! [do Szamsiji można przynieść własną fajkę, fajkowe 10 zł od fajki.]... Może niech się dokładnie w kwestii klubu odezwie KtUśś, kto tam bywa regularnie.

Smartek, ja wracam dopiero w niedzielę wieczorem, ale jestem pewna, że większość naszych będzie wracała w sobotę wieczorem.

Dodatkowo, prosz.:

Przyjazd w sobotę:
Łódź Fabryczna - Warszawa Centralna:
8.58 - 10:29, lub
10:58 - 12:29.
Cena biletu normalnego - 32 zł.

Łódź Kaliska - Warszawa Centralna:
8:03 - 10:05, bądź
9:59 - równo w samo południe.
Cena biletu normalnego - 34 zł.

Dla tych, co chcą wracać również w sobotę do Łodzi:
Warszawa Centralna - Łódź Fabryczna:
19:45 - 21:13, lub
21:20 - 22:57.
Cena biletu normalnego - 23zł / 32 zł [ten o 19:45 jest tańszy].

Warszawa Centralna - Łódź Kaliska:
Ostatni bezpośredni jest o 15, więc nie biorę tego pod uwagę.

*wszystkie informacje zostały pobrane z oficjalnej strony PKP Rozkłady Jazdy, o ile czegoś nie pomyliłam przy przepisywaniu.
Źródło: shisha-forum.pl/viewtopic.php?t=4506


Temat: Ogólnopolskie spotkanie(a) republikańskie
Z fotką nie ma problemu Aparat jest tylko musisz się stawić w Łodzi i przysiąść koło pana Tuwima na ławeczce
Jeśli dobrze spojrzałam w rozkłąd jazdy pociągów to Łódź Kaliska, jesteście 11:45.
Co do tego co będziemy robić to jeszcze jest sporo czasu, więc o to się nie martwcie
Źródło: fir.mistbinder.org/viewtopic.php?t=417


Temat: Mistrzostwa Łodzi
Stacja/przystanek Data przyj. odj. Per/Tor Środki komunikacji Uwagi
Kraków Główny 03.06.10 Tanie Linie Kolejowe
wagon bezpośredni, przesyłki konduktorskie za opłatą, ,
Łódź Kaliska

Czas jazdy: 4:49; kursuje codziennie

Informacja o cenie biletu normalnego

km kl. 2 kl. 1
292 51,00 zł 79,00 zł

To ze stronki z rozkładem jazdy PKP.
Źródło: dante.xon.pl/starwars/viewtopic.php?t=1999


Temat: łódź
Dla zainteresowanych rozklad jazdy pociagu z łódz Kaliska do poznania.
czas trwania podrozy okolo 4:20, bez zadnej przesiadki, wyjazd o 8:33 z Kaliskiej.
cena biletu to 31 zł za normalny, ulgowy bedzie okolo 26 zł pewnie kosztowal.


Osobowy
Przewozy Regionalne, tylko 2 kl.
Lublinek 08:41 08:42
Pabianice 08:51 08:51
Chechło 08:55 08:56
Dobroń 09:00 09:00
Kolumna 09:05 09:06
Łask 09:13 09:13
Borszewice 09:20 09:20
Zduńska Wola 09:27 09:28
Męcka Wola 09:33 09:33
Sieradz Męka 09:38 09:38
Sieradz Warta 09:42 09:42
Sieradz 09:45 09:45
Sędzice 09:53 09:54
Błaszki 10:00 10:00
Skalmierz 10:04 10:04
Radliczyce 10:09 10:09
Opatówek 10:16 10:16
Kalisz Winiary 10:21 10:22
Kalisz 10:32 10:33
Kalisz Szczypiorno 10:37 10:37
Nowe Skalmierzyce 10:41 10:41
Ociąż 10:46 10:46
Czekanów 10:50 10:51
Ostrów Wlkp. 10:57 11:07
Biniew 11:16 11:16
Bronów 11:22 11:22
Taczanów 11:27 11:27
Pleszew 11:32 11:33
Kotlin 11:38 11:38
Witaszyce 11:43 11:44
Jarocin 11:52 11:53
Mieszków 12:03 12:03
Chocicza 12:10 12:10
Solec Wlkp. 12:15 12:15
Sulęcinek 12:19 12:19
Środa Wlkp. 12:26 12:27
Pierzchno 12:34 12:34
Kórnik 12:38 12:38
Gądki 12:42 12:42
Poznań Krzesiny 12:47 12:47
Poznań Starołęka 12:52 12:53
Poznań Dębina 12:56 12:57
Poznań Główny 13:02
Czas jazdy: 4:29; kursuje w okresie, 26. Mar do 31. Lip
Źródło: mediaplan.ovh.net/~fcbxmxwu/forum/viewtopic.php?t=2083


Temat: Dogtrekking

Szamanka chętnie podłącze się pod planowany z Łodzi wyjazd jeśli będzie taka możliwość. Choć jest to uzależnione jest od kilku czynników m.in. od tego czy dostanę urlop. Zobaczymy wszystko wyklaruje się po weekendzie.

BYŁOBY SUPER! No to chwila prawdy..
Nie jadę niestety żadnym samochodem, ale pociągiem.
Dla wszystkich zainteresowanych rozkład jazdy:
Łódź Kaliska 6:01 - Wrocław 10:18 -pospieszny,
Wrocław 12:05 - Kędzierzyn Koźle 13:48 - pospieszny,
Kędzierzyn Koźle 14:07 - Dziergowice 14:21 osobowy, 2 klasa,

Czas podróży 8h 20' , w tym 2 przesiadki.
A z Dziergowic do Lubieszowa jest jeszcze kilka km z buta

Ale da radę!! pokonałam w zeszłym roku, we wrześniu taką samą trasę by dotrzeć na zawody inaugurujące sezon zaprzęgowy, razem z hulajnogą i 2 psami.
No miałam oczywiście wspaniałych pomocników - Piotra45 i Artura !!

Ale opłacało się jechać i sądzę, że tym razem będzie równie fajnie.
Źródło: forum.stake-out.org/viewtopic.php?t=783


Temat: galeria wyżłów (prosimy zakladac oddzielne tematy)!

Sylwia, a jak przyjedziesz? na ktory Dworzec? o ktorej Cie trzeba odebrac z Lodzi?
Hm, pisalam ci juz wczesniej...Łodz-Kaliska, ok. 13-tej.

Hehehe, po tym spojrzeniu widac, ze to Alilka :lol: Te piekne oczy...

hm, mozna na razie powoli z innymi próbowac...

to ja chyba tego nie dostalam..
kojarzylam ze o 13... ale nie kaliski,.,,, ale tak sie modlilam o ten dworzec bo to ten lepsiejszy.. i jest gdzie samochod zostawic:D
Dziewczyny nie bede o 13.15 ale o 15.15 czyli dwie godziny pozniej. Zmienił sie rozkład jazdy i jest połączenie z jedna przesiadka, no i nie musze wstawać przed 4 rano aby zdazyc na 5. Wyruszam od siebie o 6.53, mam przerwe w Kutnie a na dworcu Łódź Kaliska jestem o 15.15.

Ustalcie kot będzie tak miły i mnie z dworca zgarnie i dajcie mi znać.:evil_lol:
Źródło: dogomania.pl/showthread.php?t=9543


Temat: Dojazd z dworca PKP na ul. Pojezierską
Szymon wrote:[color=blue]
>
> Uzytkownik "Grzegorz Jablonski" <gwj@invalid.com> napisal w wiadomosci
> news:gksaci$lrf$1@atlantis.news.neostrada.pl...[color=green]
>> Ale dworzec jest kaliski.
>>
>> [url]http://mkmlodz.webd.pl/linietram/linia24b.jpg[/url][/color]
>
> Ale nazwa dworca to:
> [url]http://pl.wikipedia.org/wiki/Plik:2005-09_Lódz_-_Lódz_Kaliska.jpg[/url]
> [url]http://pl.wikipedia.org/wiki/Plik:Lodz_kaliska_nazwa.jpg[/url]
>[/color]

A czy ja twierdze, ze ten dworzec w rozkladzie jazdy i na neonie nie
nosi nazwy "Lodz Kaliska"? Tyle, ze jest to skrot okreslenia "Dworzec
Kaliski w Lodzi", bo to nie Lodz jest kaliska, ale stacja kolejowa jest
na linii do Kalisza.
Nazwa, podawana w rozkladzie kolejowym, musi zawierac nazwe
miejscowosci, natomiast nazwa dworca uzywana przez mieszkancow miasta
nie musi.

Pozdrawiam,
GWJ

Źródło: wirtualna.warszawa.pl/forum/showthread.php?t=77733


Temat: stacje pkp w Łodzi
> Czy jakiekolwiek pociagi zatrzymuja sie jeszcze na stacjach Lodz Arturowek[color=blue]
> i
> Lodz Radogoszcz?[/color]

Nie, tą linią przebiegającą przez te stacje jeżdżą wyłącznie pociągi
towarowe.
W poprzednim rozkładzie jazdy były jeszcze pociągi osobowe relacji Łódź
Widzew - Zgierz - Łódź Kaliska - Sieradz, ale one również nie zatrzymywały
się na tych stacjach.

Pozdrawiam
Rafał.



Źródło: wirtualna.warszawa.pl/forum/showthread.php?t=36740


Temat: Komunikacja Lodz - Pabianice

Użytkownik "Masud" <lukasz@rp.vline.pl> napisał w wiadomości
news:dpg6nq$1k9n$1@services.vline.pl...[color=blue]
> DeeCann napisał(a):[color=green]
>> Pytanie skierowane jest w zasadzie do osob ktore dosc czesto kursuja ta
>> trasa. Chcialem sie dowiedziec jak wyglada czestotliwosc polaczen, jakie
>> sa srodki komunikacji (PKS, busy prywatne), godziny i jakie sa ewentualne
>> ceny. Chodzi mi w wiekszosci o polaczenie Lodzi z Bugajem.
>> A moze jest jakas stronka z takimi danymi.[/color]
>
> To i ja się podłącze :) - kiedyś znacznie szybciej było dojechać PKP -
> może ktoś podrużuje koleją i przybliży to połączenie.[/color]

Nic sie nie zmienilo. Pociag jedzie tak jak jechal - z Kaliskiej przez
Lublinek. Dworzec w Pabianicach tylko jest odnowiony i zmonitorowany.
Rozkład masz na PKP Przewozy Regionalne. Czas jazdy 15 min.



Źródło: wirtualna.warszawa.pl/forum/showthread.php?t=34985


Temat: Zlot użytkowników aG w 2008
Cytat:
szakal prócz tego że marudzisz Nazywajcie to jak chcecie. Wyraziłem swoje zdanie co do miejscówki. Nie wszyscy lubią dalekie podróże publicznym transportem i dlatego próbowałem nakierować wasz na inną miejscówke.

Cytat:
napisz mi z kąt wziąłeś info ze do łodzi z nad morza jedzie się 9h:ogh:. Z Kce do Kołobrzegu jechałem 10h Spojrzałem na rozkład jazdy pociągów. Z mojej miejscowości każdy kurs na Łódż wiąze się z jedną przesiadką. Głównie w Warszawie albo w Gdyni. Czasem dają czas na taką przesiadkę o wiele za długą. Nawet godzinę. Wtedy podróż trwa nawet 10h.

Poza tym pytanie w jakiej cześći Łodzi trzeba się zatrzymać by mieć w miarę blisko na Manufakture? Kaliska czy Widzew?
Źródło: autogaleria.pl/forum/showthread.php?t=8096


Temat: Zamiast pleneru w Łodzi
Dla zobaczenia proponuję Łódź Kaliską - Piotrkowska 102
dla napicia, doskonałej atmosfery, śpiewania szant i w ogóle fajnej zabawy - Gniazdo Piratów - Wólczańska 44/50 (W dniach targów codziennie grają tam jakieś fajne zespoły folkowo/szantowe - zabawa przednia - sprawdziłem w rozkładzie jazdy http://www.gniazdopiratow.com.pl/ind...lang=lo&id=105 )

Do pofocenia oprócz w/w atrakcji jest jeszcze Centralne Muzeum Włókiennictwa - dla miłośników detali i industrialu bedzie to raj :D

Jak chcecie coś zjeść to fajnie dają jeść i tanio w Greenwayu na Piotrkowskiej przy fortepianie Rubisteina vis a vis prawie Empiku na Pietrynie. Poza tym można fajne rzeczy zjeść "U Liberałów" - restauracja braci Zielińskich vis a vis Łodzi Kaliskiej - taka platforma piętrowa z tarasami - za nią jest takie fajne zielone wejscie... spróbujcie ciasta cebulowego...ekstra...
Macie też restaurację Varoska - niezła kuchnia węgierska na Traugutta 4 vis a vis lokalu rozrywkowego Funaberia.

Do pofocenia jest jeszcze ławeczka tuwima, kilka malunków na ścianach na piotrkowskiej, gwiazdy gwiazd w pasażu, fortepian rubinsteina, kuferek reymonta i tak dalej...
Tu jest link tu się dowiecie :) http://pl.turystyka.uml.samozycie.pl/index.php?str=89

Miasto Óć ZAPRASZA :)
Źródło: klubkm.pl/forum/showthread.php?t=2272


Temat: Babcia na diecie !!!!!!!!!!

  Tego to nie wiem , musialabyś sie dowiedzieć , mnie w internetowym rozkładzie jazdy pkp jak wpiszę ŁÓDZ wyskakuje WIDZEW i jakbys tym pociagiem jechała tio w KAT jesteś o 9.47

---------- Wiadomość dodana o 22:20 ---------- Poprzednia wiadomość dodana o 22:11 ----------

BETY ju z wiem , :mdr:
Jak bedziesz chciała jechac z KALISKIEJ to masz pociag o 9.34 w KAT jesteś o 12.55
A ten pociag o którym pisałam jest podstawiany w WIDZEWIE i odjezdża o 6.27
Źródło: dieta.pl/grupy_wsparcia/showthread.php?t=3713


Temat: Propozycje do rozkładu jazdy PKP Intercity 2010/2011
Moje propozycje dla Dolnego Śląska:
TLK 66100/1 Jelenia Góra- Przemyśl przez Węgliniec, Legnicę, Wrocław, Opole, Katowice, Kraków, Rzeszów codziennie;

TLK 16100/61101 (dawne SUDETY) Jelenia Góra- Terespol przez Wałbrzych, Wrocław, Ostrów Wlkp., Łódź Kaliską codziennie;

TLK 16200/61200 (dawne KARKONOSZE) Szklarska Poręba/ Kudowa Zdrój - Suwałki przez Wrocław, Opole, Częstochowę, Piotrków Tryb., Koluszki, Warszawę, Białystok codziennie

TLK (dawne ROZEWIE) Jelenia Góra/ Kudowa Zdrój- Gdynia codziennie jako osobny pociag przez Leszno, Poznań, Bydgoszcz z wagonami Szklarska Poręba- Hel w wakacje ferie dłuższe weekendy;

TLK ( dawna BYSTRZYCA) Jelenia Góra/ Kudowa Zdrój- Lublin z Jeleniej Góry codziennie przez Wrocław, Kluczbork, Częstochowę, Kielce. Z Kudowy Zdroju przez Kłodzko, Nysę, Katowice, Olkusz, Kielce- łączenie w Kielcach z pociągiem z Jeleniej Góry i dalej przez Radom do Lublina;

TLK (dawny JAĆWING) Zgorzelec- Suwałki przez Legnicę, Wrocław, Opole, Częstochowę, Koluszki, Warszawę, Białystok codziennie;

TLK (nocny) Szklarska Poręba Górna- Zakopane/ Zagórz przez Wałbrzych, Świdnicę, Nysę, Kędzierzyn Koźle, Katowice, Kraków i do Zakopanego przez Sucha Beskidzką a do Zagórza przez Tarnów, Stróże z wagonami Kudowa Zdrój- Zakopane przez Kłodzko i w Kamieńcu Ząbkowickim przełączanie do pociągu ze Szklarskiej Poręby. Codziennie z Jeleniej Góry i Kudowy do Krakowa Płaszowa a w sezonie ze Szklarskiej Poręby i Kudowy Zdroju do Zakopanego i Zagórza.

TLK ( dawny POMORZANIN) Zgorzelec- Gdynia Główna przez Wrocław, Poznań, Bydgoszcz codziennie;

TLK (dawny WIKING) Kudowa Zdrój- Świnoujście/ Kołobrzeg przez Kłodzko, Wałbrzych, Jelenia Górę, Węglniec, Zieloną Górę, Kostrzyn, Szczecin, Goleniów. Codziennie z Kudowy do Kołobrzegu a z wagonami do Świnoujścia w sezonie.
Źródło: forumkolejoweofk.jun.pl/viewtopic.php?t=12